VELIKA POBJEDA HRVATSKE: Kauboji slomili Tunižane! Olimpijske igre još uvijek pod upitnikom

Hrvatski rukometaši odigrali su odlučujuću utakmicu u Montpellieru za kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju. Protivnik je bio Tunis, a konačni rezultat napete utakmice bio je 30:27 u korist naših kauboja.

60′  Pobjeda 30:27, sada svi navijamo za pobjedu Francuske.

56′ Važan gol Pavlovića, sada je Hrvatska na +4!

55′ Ne predaje se Tunis, smanjili su na -4.

50′ Ušli smo u zadnjih 10 minuta utakmice. Hrvatska i dalje održava prednost, imamo šest razlike.

41′ Šou Davida Mandića u drugom poluvremenu! Vodimo 22:16!

38′ Golčina Duvnjaka! 20:14!

36′ Novi gol Mandića i čini se da smo napokon prelomili utakmicu. 19:14 vodi Hrvatska.

35′ Prekinuli su Tunižani seriju, ali Horvat je opet zabio u sljedećem napadu za 18:14.

33′ Dva gola u nizu Mandića i sada imamo najveću prednost od +4.

32′ Novi gol Horvata iz sedmerca na početku poluvremena, a onda promašaj čistog zicera Šebetića u kontri.

31′ Počelo je drugo poluvrijeme.

30′ Dva gola Marića i gol Tunisa za 14:13 vodstva na poluvremenu. Hrvatska je puno bolja, ali ne može za sada prelomiti susret već tradicionalno kida živce navijačima.

29′ Opet Jaziri! Horvat zove time-out, protivnik sada radi seriju 3:0.

28′ Pokušali smo neutralizirati prednost igrača više s time što smo igrali bez golmana, ali izgubili smo loptu, a Tunižani su zabili na prazan gol.

27′ Tunižani koriste igrača više. Jaziri se sjurio kroz sredinu i smanjio na 12:10.

26′ Sjajna kontra Davida Mandića, 5:0 serija Hrvatske.

25′ Marino Marić! Fantastično dodavanje Pavlovića i Hrvatska ima +2.

23′ Još jedna obrana sedmerca, ovoga puta Pešića. Na drugoj strani Mandić krasnim lobom vraća prednost Hrvatskoj!

22′ Bravo Šego! Sjajna obrana sedmerca, a s druge strane Horvat je pogodio sedmerac za 9:9!

20′ Sjajan gol Martinovića, varkom je izbacio cijelu obranu i zabio za 9:8.

19′ Isti igrač sada je zabio iz sedmerca i Tunis ponovno ima do sada najvećih +2.

18′ Bounghami iz teškog kuta zabio s krila za Tunis. Na drugoj strani bezveze gubimo loptu i sada je 8:7.

17′ Zlatko Horvat trpa u Čupkovom stilu! Njegov četvrti gol na utakmici, sada je 7:7!

16′ Dva brza gola, Tunis ima 7:6.

15′ Pavlović prekinuo seriju, Tunis vodi 6:5.

14′ Peti gol u nizu Tunisa! Ovo je sada već zabrinjavajuće, samo je -2.

13′ Četiri gola u nizu Tunisa! Hrvatska prvi put gubi.

12′ Vraća se Tunis, 4:4. Šteta, s obzirom na loš ulazak Tunisa, Hrvatska je treebala imati veliku prednost do sada.

10′ Tunis prekida seriju. 4:2.

9′ Ovih dana nas je vukao Čupić, danas dominira Zlatko Horvat! Treći gol Zlaje i Hrvatska vodi 4:1!

6′ Pogodio je Horvat iz penala za 3:1!

5′ Prvi gol Tunisa! 2:1.

3′ Tvrd početak, ali evo prvog gola, zabio je Horvat, a odmah brzo nakon toga i Musa!

1′ Počela je utakmica

Najava utakmice

Hrvatska rukometna reprezentacija jučer se čudesno izvukla protiv Portugala i sada ima priliku otići u Tokio. Hrvatska je protiv Portugala gubila 16:10, ali uspjela se vratiti i na kraju slaviti golom Luke Cindrića 20 sekundi prije kraja.

Da se dogodio poraz, svaka šansa za odlazak u Tokio bi bila izgubljena. Ovako u slučaju pobjede protiv Tunisa, treba nam francuska pobjeda protiv Portugala navečer. Ako Portugal u kojem slučaju iznenadi Francuze, Hrvatska svejedno neće ići u Tokio.