DINAMOVI JUNIORI PROŠLI DALJE: Evo kako su dečki proslavili i kakvo ih je iznenađenje dočekalo (VIDEO)

Facebook

Strijelci za Dinamovu veliku pobjedu bili su Amer Gojak i Josip Brekalo.

Utakmica između dvaju ponajboljih omladinskih škola, one Dinama i Anderlechta, ispunila je sva očekivanja. Modri su uvjerljivom pobjedom od 2:0 nad Belgijskom momčadi, u osmini finala juniorske Lige prvaka, pokazali tko je zapravo bolja momčad. Strijelci za Cvitanovićevu momčad bili su Amer Gojak i Josip Brekalo.

Igrao se odličan nogomet, a prednost domaćeg terena odmah je krenuo iskorištavati Anderlecht koji je krenuo silovito i već u drugoj minuti, a već su u drugoj minuti imali jednu vratnicu. Nije Dinamo dugo šutio, a najagresivniji bio je Josip Brekalo koji je dominirao terenom. Svakako treba naglasiti i odličnu partiju vratara Dinama, Šempera, koji je bio pravovremen i siguran. Modri su imali jednu fantastičnu priliku nakon pola sata igre kada je Sosa prodrmao lijevom stranom i poslao u sredinu za Božića, no, njemu je ipak nedostajalo malo mirnoće i preciznosti. Jednako opasni bili su i Belgijanci, ali njima je također nedostajalo hladnokrvnosti pri završnici.

Prije poluvremena Dinamo je mogao zabiti, a u glavnoj ulozi našao se Brekalo koji je zaljuljao obranu u 16-ercu i sa kojih šest metara poslao loptu u ruke vrataru Anderlechta, Svilaru.

Nastavak je krenuo niz dlaku Dinamu i to vrlo brzo. Brekalo izvodi korner, Benković prosljeđuje do Gojaka, a on u klizećem startu na loptu zabija za 1:0 Dinama. Modri su se potom razigrali i oslobodili pa je već u 53. minuti moglo biti 2:0, ali Božićevu loptu skida Svilar. Nije trebalo čekati još dugo, u 57. minuti zabija i vjerojatno najbolje ime na terenu, a i najbolje ime u Dinamovim juniorima, Josip Brekalo.

Prošao je po lijevoj strani malo driblao obranu izvukao se blago prema rubu 16-erca, naciljao, plasirao loptu i zabio. Bio je to naprosto fantastičan pogodak. Anderlecht je nakon drugog gola malo pao, a Dinamo je imao prigodu dignuti na 3:0, no, pribrali su se domaćini i krenuli “na glavu”, ali Šemper je bio siguran, kao i obrana.

Modri su mirno utakmicu priveli kraju, a sada ih čeka velik izazov jer im na noge u četvrtfinalu stiže moćna Barcelona. Utakmica će biti na rasporedu 8. ili 9. ožujka, a veliko iznenađenje je što se neće igrati na pomoćnom igralištu već na glavnom stadionu, Maksimiru. Modri su ove sezone poskidali velikane kao što su Bayern, Arsenal i eto sada Anderlecht, a sada je na redu Barcelona i to kod kuće.

Dečki su poslije utakmice burno proslavili pobjedu, onako u maniri pravih Dinamovaca. Uz glasne navijačke pjesme, skakanje i veselje, a sada mogu biti još sretniji jer će Ligu prvaka zaigrati, nadamo se, pred barem na pola punim Maksimirom.