MA BRAVO DINAMO! Srušili nevjerojatan rekord, CSKA ‘pao’ na Maksimiru!

Na zagrebačkom Maksimiru nogometaši Dinama od 21 sat igrali su utakmicu posljednjeg kola u skupini K Europske lige protiv CSKA Moskve.

Momčad Zorana Mamića prošlog tjedna pobjedom kod Feyenoorda osigurala je prvo mjesto i plasman u šesnaestinu finala natjecanja, a grupnu fazu su Modri završili još jednom pobjedom.

Dinamo je uvodno dvije utakmice remizirao, pa je zatim tri puta pobijedio. Pritom nisu primili nijedan gol. Sve do večeras.

TIJEK UTAKMICE:

Mario Gavranović već je u 3. minuti utakmice dobio žuti karton. Oršić je u 10. minuti iz okreta opalio s 12 metara, ali lopta se na putu do gola odbila u korner, već treći za Dinamo.

U 15. minuti Dinamo je imao prvu ozbiljniju priliku. Lovro Majer pucao je s 20 metara, ali je lopta otišla pored lijeve stative Akinfejeva. Već u 20. minuti trener Zoran Mamić morao je napraviti izmjenu nakon što se u duelu ozlijedio Leovac. Dobio je udarac u glavu.

Umjesto njega ušao je Dino Perić koji ide na stopera, a Joško Gvardiol na lijevog beka. Zainutdinov nije dobio ni žuti karton za udarac laktom.

GOOOL! 1:0 U 28. minuti gol je zabio Joško Gvardiol. Majer je izveo korner, a Joško se unutar peterca uspio najviše podići i zabio je glavom u donji lijevi kut.

Nakon Leovca ozlijedio se i kapetan Ademi, koji je morao izaći iz igre, a zamijenio ga je Franjić.

GOOOL! 2:0 Zabio je Mislav Oršić u 41. minuti. Kastrati je poslao odličan centaršut u šesnaesterac, a Oršić je uputio udarac glavom koji ulazi unutar lijeve stative.

Oršić je mogao i do drugog gola u 48. minuti, ali je jakim udarcem pogodio stativu.

U 52. minuti Sigurdsson je pucao, ali Livaković je bez problema ukrotio loptu.

CSKA je u 70. minuti ozbiljnije zaprijetio preko Divejeva, koji je glavom pucao malo iznad Dinamovog gola.

GOOOOL! 3:0 Kastrati je zabio u 75. minuti za 3:0 nakon asistencije Majera. Kastrati je lukavo pobjegao obrani gostiju te rutinski matirao Akinfejeva u situaciji jedan na jedan.

GOOOOOL! 3:1 Mladi hrvatski reprezentativac Kristijan Bistrović zabio je  u 76. minuti gostujući pogodak i srušio Dinamove snove o rekordu i tome da budu prva momčad koja je grupnu fazu prošla bez primljenog pogotka. Modri su primili gol nakon 526 minuta!

U 82. minuti pucao je Bistrović iz slobodnog udarca, obranio je Livaković, ali lopta je pala odmah do Čalova. Igrač CSKA je bio sam pred golom, pucao je, ali Livaković je to skinuo nogom.

Modri s prvog mjesta i s 14 bodova odlaze u nokaut fazu Europske lige.

Početni sastav Dinama: Livaković – Moharrami, Teophile-Catherine, Gvardiol, Leovac – Jakić, Ademi – Kastrati, Majer, Oršić – Gavranović

Početni sastav CSKA: Akinfejev – Maradišvili, Divejev, Vasin, Schennikov – Obljakov, Bistrović – Zainutdinov, Ahmetov, Sigurdsson – Škurin

Kod gostiju nema Nikole Vlašića, ali od prve minute igrat će Kristijan Bistrović. Na Maksimir će izaći gotova ista momčad kao u Nizozemskoj, ali u napadu će Gavranović zamijeniti Petkovića, Oršić Ivanušeca, a Gvardiol na stoperskoj poziciji Lauritsena.

Utakmicu će suditi Tiago Martins iz Portugala.